تصوير لود سايت
آشنایی با فیزیوتراپی به سلامت زندگی کمک می کند

آشنایی با فیزیوتراپی به سلامت زندگی کمک می کند

 یک شنبه 20 خرداد 1397 / بازدید 748 / نظرات 0 /

دبیر اجرایی کنگره فیزیوتراپی ایران؛ آشنایی با فیزیوتراپی به سلامت زندگی کمک می کند

دبیر اجرایی بیست و نهمین کنگره سالانه فیزیوتراپی ایران و دومین کنگره بین الملی انجمن فیزیوتراپی ایران، بر لزوم پیشگیری از درمان های بی‌مورد، از طریق آشنایی با فیزیوتراپی تاکید کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، ابراهیم انتظاری در آستانه برگزاری بیست و نهمین کنگره سالانه فیزیوتراپی ایران و دومین کنگره انجمن فیزیوتراپی ایران، گفت: محورهای کنگره امسال شامل اخلاق حرفه‌ای، فیزیوتراپی و سلامت، فیزیوتراپی در بیماری‌های لگن، فیزیوتراپی در بیماری‌های نورولوژیک و اعصاب و کاربرد الکتروتراپی، دیسپلنکشن های عصبی و عضلانی در فیزیوتراپی است که جدیدترین مباحث در این حوزه‌ها مورد بررسی و گفتگو قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به اینکه این کنگره ۱۹ تا ۲۱ اردیبهشت ۹۷ در هتل المپیک تهران با حضور اساتید داخلی و خارجی برگزار می‌شود، افزود: امسال برای اولین بار از دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه های علوم پزشکی واقع در شهر تهران دعوت به‌عمل آمده تا هم به عنوان شرکت کننده و هم ارائه دهنده مقاله در کنگره شرکت کنند.
دبیر اجرایی بیست و نهمین کنگره سالانه فیزیوتراپی ایران ادامه داد: در حاشیه این کنگره شرکت‌های وارد کننده تجهیزات پزشکی و شرکت‌های دانش بنیانی که تجهیزات فیزیوتراپی تولید می‌کنند، نیز حضور خواهند داشت.
انتظاری بابیان اینکه عنوان شعار کنگره امسال «فیزیوتراپی راهی است به سوی زندگی سالم» است، عنوان داشت: علت انتخاب این شعار این است که فیزیوتراپی می‌تواند در سلامت زندگی و نوع زندگی اثربخش باشد. یعنی اگر فرد روش زندگی صحیح از نظر رفتار، بلندشدن، نشستن، بلند کردن اجسام و کارهای روزمره انتخاب کند و با فیزیوتراپی در تماس باشند می‌تواند کمتر دچار بیماری‌های اسکلتی عضلانی شوند.
وی اظهار داشت: در حال حاضر شرایطی در سایت انجمن راه اندازی کردیم که مردم می‌توانند با مراجعه به این سایت، اطلاع یابند که چه افرادی صلاحیت انجام فیزیوتراپی دارند و تنها کسانی اسامی‌شان در این سامانه هست که یا عضو انجمن علمی فیزیوتراپی یا عضو سازمان نظام پزشکی باشند.
این فیزیوتراپیست گفت: مسئله مهمی که در این کنگره بحث خواهد شد اهمیت اخلاق حرفه ای است و تلاش داریم اعلام کنیم ما تعهدی در قبال بیمار داریم که با هیچ موضوعی قابل تعویض نیست و مسئله‌ای که اولویت دارد درمان بیمار است.
انتظاری گفت: باید از نظر اخلاقی ساختاری را به‌وجود بیاوریم که از نظر انسانیت و تعهد حرفه‌ای که به جامعه داریم چه از نظر تشخیص چه درمان به بهترین شکل عمل کنیم و نباید رابطه مالی در این زمینه باشد به‌خصوص در فیزیوتراپی که بیمار یک بار مراجعه نمی‌کند بلکه روند درمانی‌اش به چندین جلسه ختم می‌شود.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

درباره ما

فیزیوتراپی برنا با سال ها تجربه در ارائه کلیه خدمات فیزیوتراپی, لیزر و  ماساژ درمانی با داشتن پرسنلي مجرب و متعهد آمادگي خود را جهت ارائه خدمات به هموطنان عزیز اعلام مي دارد

عضویت در باشگاه ما

برای اطلاع از آخرین خبرها و اطلاعات شماره تلفن خود را وارد نمایید.

تماس با ما

اهواز-ملی راه-خیابان مهران-تقاطع انوشه(زهره)-پلاک38

06134429344

kamal2002sh@gmail.com